Τελευταία Νέα

Formula 1: Χωρίς αντίπαλο ο Φερστάπεν και στην Ουγγαρία

Απόλυτος κυρίαρχος ο Μαξ Φερστάπεν πήρε το Grand Prix της Ουγγαρίας, στο βάθρο Νόρις και Πέρεζ.

Έχασε την pole position, αλλά στον αγώνα… μην τον είδατε. Ο Μαξ Φερστάπεν εκκίνησε δεύτερος, απ’ την αρχή προσπέρασε τον Χάμιλτον και η συνέχεια ήταν απλή για τον Ολλανδό που πήρε την καρό σημαία στο Grand Prix της Ουγγαρίας.

Ο πιλότος της Red Bull έχοντας «χτίσει» διαφορά 109 βαθμών απ’ τον δεύτερο στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η 9η φετινή νίκη του Ολλανδού και 7η συνεχόμενη.

Ο Λάντο Νόρις τερμάτισε δεύτερος με McLaren, ενώ ο Σέρτζιο Πέρεζ ανέβηκε στο βάθρο με την τρίτη θέση που πήρε. Ο Χάμιλτον τελικά ήρθε τέταρτος.

Αξιοσημείωτο πως η Red Bull έκανε ρεκόρ στη Formula 1, καθώς συνολικά αυτή ήταν η 12η συνεχόμενη νίκη της!