Πέμπτη , 2 Φεβρουαρίου 2023
Τελευταία Νέα

United Cup: Ξημερώματα Παρασκευής η Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Τόμοβα

United Cup: Ξημερώματα Παρασκευής η Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Τόμοβα

Τα ξημερώματα της Παρασκευής η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τη Βικτορίγια Τόμοβα.


Στη «μάχη» του United Cup ρίχνεται τα ξημερώματα της Παρασκευής (30/12) η Μαρία Σάκκαρη. Η Ελληνίδα τενίστρια εάν ξεπεράσει το εμπόδιο της Βικτορίγια Τόμοβα τότε η ελληνική ομάδα θα σφραγίσει την επικράτηση της στο tie με τη Βουλγαρία.

Ακόμα κι αν η Σάκκαρη δεν τα καταφέρει τότε σειρά θα πάρει ο Μιχάλης Περβολαράκης, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Ντίμιταρ Κουζμάνοφ.

 

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (30/12)

Ken Rosewall Arena (Σίδνεϊ):

ΗΠΑ – Τσεχία (Group C)

01:00 Τζέσικα Πεγκούλα-Πέτρα Κβίτοβα

03:00 Φράνσις Τιάφο-Τόμας Μάχακ

05:00 Πεγκούλα/Φριτς–Μαλέκοβα/Σβρσίνα

Αυστραλία – Μεγάλη Βρετανία (Group D)

08:30 Αϊλά Τομιλιάνοβιτς-Χάριετ Νταρτ

10:30 Τζέισον Κούμπλερ-Ντάνιελ Έβανς

12:30 Στόσουρ/Πιρς–Νταρτ/Έβανς

RAC Arena (Περθ):

Ελλάδα – Βουλγαρία (Group A)

04:00 Μαρία Σάκκαρη-Βικτορίγια Τόμοβα

06:00 Μιχάλης Περβολαράκης-Ντιμιτάρ Κουζμάνοβ

08:00 Σάκκαρη/Τσιτσιπάς–Τόμοβα/Ντιμιτρόφ

Γαλλία – Αργεντινή (Group F)

11:30 Καρολίν Γκαρσία-Νάντια Ποντόροσκα

13:30 Άντριαν Μαναρίνο-Φεντερίκο Κόρια

15:30 Γκαρσία/Ροζέρ-Βασελάν–Ποντόροσκα/Σερουντόλο

Pat Rafter Arena (Μπρίσμπεϊν):

Ιταλία – Βραζιλία (Group E)

Ματτέο Μπερετίνι-Τιάγκο Μοντέιρο

04:00 Λουσία Μπορνζέτι-Λάουρα Πιγκόσσι

06:00 Ροζατέλο/Μπορτολότι–Στέφανι/Μάτος

Ελβετία – Καζακστάν (Group B)

09:30 Σταν Βαβρίνκα-Αλεξάντερ Μπούμπλικ

11:30 Ζιλ Τάιχμαν-Ζίμπεκ Κουλαμπαγιέβα

13:30 Μπέντσιτς/Βαβρίνκα–Πουτίντσεβα/Μπούμπλικ

Οι ώρες των αγώνων της Ελλάδας

Πέμπτη 29/12 (με Βουλγαρία)

Δέσποινα Παπαμιχαήλ– Ιζαμπέλ Σινίκοβα: 3-6, 6-4, 6-1

Στέφανος Τσιτσιπάς– Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ: 4-6, 6-2, 7-6(4)

Παρασκευή 30/12

04:00 Μαρία Σάκκαρη–Τόμοβα

06:00 Μιχάλης Περβολαράκης–Ζουμζάνοβ

Δευτέρα 02/01 (με Βέλγιο)

06:00 Δέσποινα Παπαμιχαήλ-Βαν Έετφανκ

08:00 Στέφανος Τσιτσιπάς–Νταβίντ Γκοφάν

Τρίτη 03/01

04:00 Μαρία Σάκκαρη–Ελιζε Μέρτενς

06:00 Μιχάλης Περβολαράκης–Μπεργκς

08:00 Αγώνας Διπλού Μικτού

Πηγή: fosonline.gr

Διαβάστε την συνέχεια του άρθρου...
Shares