Πέμπτη , 28 Μαρτίου 2024
Τελευταία Νέα

Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΣΤΗΜΕΝΟ έχεις δει ποτέ στην ιστορία του ποδοσφαίρου: Ένας αγώνας για γέλια… (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρωταθλήτρια Ρουμανίας Άστρα Τζιούρτζιου θα δώσει φιλικό με την πολωνική Πογκόν από την οποία θα ηττηθεί με 3-1 το 2017. Αυτά που έγιναν στην συγκεκριμένη αναμέτρηση από τον διαιτητή δεν έχουν προηγούμενο. Κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και με το σκορ στο 0-0, χωρίς λόγο δίνει πέναλτι στην ρουμανική ομάδα. Ο Κρίστι Σαπουνάρου στήνει την μπάλα και με ένα αδύναμο πλασεδάκι την στέλνει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα. Ο διαιτητής δίνει επανάληψη. Ο Ντάνιελ Νικουλάε αναλαμβάνει αυτή τη φορά και στέλνει την μπάλα επιδεικτικά άουτ! Στην επόμενη φάση είναι η σειρά των Πολωνών να κερδίσουν πέναλτι. Ο εκτελεστής παίρνει φόρα και αστοχεί κι αυτός επίτηδες!

«Έχετε παίξει στοίχημα; Διακόψτε αμέσως το φιλικό», φωνάζει ο προπονητής της Άστρα, Μάριους Σουμουντίκα στον διαιτητή της αναμέτρησης. Σύμφωνα με την Federbet τα χάι-λάιτ αυτής της αναμέτρησης είναι ότι πιο κωμικό έχουν δει ποτέ. Γύρω στο 30ό λεπτό η εταιρία παρατηρεί απίστευτα πονταρίσματα στο over 2,5 γκολ πριν ο διαιτητής αρχίσει να μοιράζει πέναλτι. Το ημίχρονο λήγει 0-0, όμως στην επανάληψη «βρέχει» γκολ χωρίς την παραμικρή διαιτητική ανάμειξη. Με το σκορ στο 1-1 και το ματς να θέλει περίπου μισή ώρα για να λήξει το over 3,5 γκολ δίνει μόνο 1,55. Ο Ρουμάνος τερματοφύλακας «πνίγει» δύο γκολ και το τελικό 3-1 επαληθεύει όσους είχαν ποντάρει σε αυτό το ενδεχόμενο!