Παρασκευή , 29 Μαρτίου 2024

Νικ Κύργιος: Διέλυσε τις ρακέτες του όταν αποκλείστηκε από το US Open

Ο Νικ Κύργιος έκανε όνειρα ακόμα και για κατάκτηση του φετινού US Open, ωστόσο ο Καρέν Χατσάνοφ είχε διαφορετική άποψη.

Ύστερα από μία τεράστια μάχη, ο Ρώσος τενίστας “λύγισε” τον Νικ Κύργιο στα πέντε σετ (3-2) και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του US Open.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας έδειχνε να είναι έτοιμος για το επόμενο μεγάλο βήμα στην καριέρα του, διανύοντας περίοδο τρομερής φόρμας, ωστόσο παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων στο κρίσιμο παιχνίδι και αποκλείστηκε.

Η ήττα από τον Χατσάνοφ φαίνεται πως “ενόχλησε” πολύ τον Νικ Κύργιο, ο οποίος ξέσπασε στις ρακέτες του μετά το τέλος του αγώνα.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας έχασε για μια ακόμα φορά την ψυχραιμία του, καθώς αφού έκανε χειραψία με τον διαιτητή, έσπασε δύο από τις ρακέτες του.