Τρίτη , 4 Οκτωβρίου 2022

Κύπελλο Γυναικών: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός και στο…βάθος ντέρμπι αιωνίων

Διεξήχθη η κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδας στις γυναίκες. Ο νταμπλούχος Ολυμπιακός παίζει με την ΠΑΟΚ στη φάση των «16» ενώ στα προημιτελικά θα…περιμένει λογικά ο Παναθηναϊκός.


Ντέρμπι πριν από το Final 4 (24-26 Μαρτίου) ανέδειξε η κλήρωση του Κυπέλλου Γυναικών. Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στους «16», στις 2 Δεκεμβρίου, ενώ η ομάδα που θα προκριθεί θα υποδεχτεί για τα προημιτελικά, στις 21 Δεκεμβρίου, τον Παναθηναϊκό που θα έχει εύκολο έργο απέναντι στον Εύνικο.

Α’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών

Όμιλος Νότου – Κλήρωση 1ης Αγ.
1. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2. ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

4. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

5. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

6. ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

7. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

8. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

9. ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΔΥΤ. ΠΡ.

10. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν. Φ.

11. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

1η Αγωνιστική – Σάββατο 17/09/2022

01. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

02. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΔΥΤ. ΠΡ.

03. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

04. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

05. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν. Φ. – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

Α/Α ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

Όμιλος Βορρά – Κλήρωση 1ης Αγ.

1. ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.

2. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

3. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. Ρ.

4. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

5. ΧΑΝΘ

6. ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

7. ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

8. ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

9. ΝΕΑΠΟΛΗ ΑκΠΚ

10. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ

11. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

1η Αγωνιστική – Κυριακή 18/09/2022

06. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

07. ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

08. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

09. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. Ρ. – ΧΑΝΘ

10. ΝΕΑΠΟΛΗ ΑκΠΚ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Α/Α ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.

Όμιλος Νότου – Κλήρωση 2ης Αγ.

Συμμετέχουν Οι 5 νικητές της 1ης Αγωνιστικής με το ένα σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/2022

11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α1

13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α3

Όμιλος Βορρά – Κλήρωση 2ης Αγ.

Συμμετέχουν Οι 5 νικητές της 1ης Αγωνιστικής με το ένα σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/2022

14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α9

15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.

16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α10

Όμιλος Νότου – Κλήρωση 3ης Αγ.

Συμμετέχουν Οι 2 νικητές της 2ης Αγωνιστικής και οι νικητές των αγώνων της 1ης Αγωνιστικής που είχαν εξαιρεθεί ως Α/Α

3η Αγωνιστική – Κυριακή 25/09/2022

Όμιλος Βορρά – Κλήρωση 3ης Αγ.

Συμμετέχουν Οι 2 νικητές της 2ης Αγωνιστικής και οι νικητές των αγώνων της 1ης Αγωνιστικής που είχαν εξαιρεθεί ως Α/Α

3η Αγωνιστική – Κυριακή 25/09/2022

17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α11 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α13

Α/Α ΝΙΚΗΤΗΣ Α12

18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

Α/Α ΝΙΚΗΤΗΣ Α15

Β’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών

12 Ομάδες Α1 + 4 Ομάδες Α2 από την Α’ Φάση

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

3. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

4. ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

5. ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

7. ΑΣ ΠΑΟΚ

8. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

9. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10. ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ

11. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ

12. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

13. ΟΜΑΔΑ ΝΟΤΟΥ Α.Α.

14. ΟΜΑΔΑ ΒΟΡΡΑ Α.Α.

15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α 17

16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α 18

Κυριακή 02/12/2022

19. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

21. ΟΜΑΔΑ ΒΟΡΡΑ Α.Α. – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

22. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ

23. ΟΜΑΔΑ ΝΟΤΟΥ Α.Α. – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

25. ΑΣ ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

26. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Γ’Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2022

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22

28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α19

30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α21

Διαβάστε την συνέχεια του άρθρου...
Shares