Παρασκευή , 25 Σεπτεμβρίου 2020
Τελευταία Νέα

Η μάχη των περιφερειών: Προηγούνται Πατούλης, Τζιτζικώστας, Αρναουτάκης…

Η μάχη των περιφερειών: Προηγούνται Πατούλης, Τζιτζικώστας, Αρναουτάκης...

Με τις κάλπες να ανοίγουν και την καταμέτρηση να ξεκινά, έρχονται τα πρώτα αποτελέσματα από το πως ψήφισαν οι πολίτες στις Περιφερειακές Εκλογές.

ΑΤΤΙΚΗ (11,24%)

Πατούλης Γεώργιος 37,12
Δούρου Ειρήνη (Ρένα)  20,20
Σγουρός Ιωάννης 16,91
Πρωτούλης Ιωάννης 8,48
Παναγιώταρος Ηλίας 5,82
Δημητρίου Γεώργιος 2,83
Τζήμερος Γλαύκος-Αθανάσιος 2,60
Παπαδάκης Νικόλαος 1,84
Τουλγαρίδης Κωσταντίνος 1,80
Τσίχλη Μαριάνα 1,42

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Τζιτζικώστας Απόστολος-Ιωάννης 62,14
Γιαννούλης Χρήστος 11,30
Παπαστεργίου Χρήστος 7,48
Αβραμόπουλος Σωτήριος 5,56
Χρυσομάλλης Νικόλαος 3,82
Γκανούλης Φίλιππος 3,06
Αβραμίδης Γαβριήλ 2,10
Αγαπητός Αθανάσιος 1,94
Χαραλαμπίδου Δέσποινα 1,92
Βάνης Δημήτριος 0,68

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 

Κασαπίδης Γεώργιος 53,91
Καρυπίδης Θεόδωρος 23,23
Ζεμπιλιάδου Γεωργία 13,87
Χαστάς Αθανάσιος 5,55
Σαββουλίδης Χρήστος 2,05
Πράσσος Στέφανος 1,40

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ

Μέτιος Χρήστος 33,43
Τοψίδης Χριστόδουλος 30,30
Κατσιμίγας Κωνσταντίνος 13,13
Σιμιτσής Κωνσταντίνος 11,49
Παπατολίδης Δημήτρης 5,62
Νικολαΐδης Ελευθέριος 3,30
Περεντίδης Θεόδωρος 1,42
Καραγιώργης Ανδρέας 1,31

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

Φαρμάκης Νεκτάριος 36,65
Κατσιφάρας Απόστολος 31,99
Σπηλιόπουλος Κωνσταντίνος 12,81
Καραθανασόπουλος Νικόλαος 8,22
Χατζηλάμπρου Βασίλειος 3,37
Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνος 2,77
Νικολακόπουλος Ανδρέας 2,64
Κοσίνας Χρήστος 1,56

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

Σπανός Φάνης 39,33
Γκλέτσος Απόστολος 24,18
Αναγνωστάκης Δημήτριος 13,99
Μπατζελή Κατερίνα 11,69
Μπασδέκης Κωνσταντίνος 5,44
Γιώτης Χαράλαμπος 2,49
Πολυζώη Νίκη 1,49
Βούλγαρης Αντώνιος 1,39

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Αγοραστός Κωνσταντίνος 54,92
Τσιλιμίγκας Νικόλαος 26,59
Τσιαπλές Αναστάσιος 6,71
Κουρέτας Δημήτριος 5,11
Μπίλλη-Τσιτσέ Μαρία 2,66
Ακρίβος Αθανάσιος 1,57
Ντούρος Ευστάθιος 1,46

ΗΠΕΙΡΟΣ

Καχριμάνης Αλέξανδρος 56,45
Ζάψας Γεώργιος 15,06
Ριζόπουλος Σπυρίδων 10,52
Δημητρίου Δημήτριος 7,09
Πρέντζας Γεώργιος 6,74
Ζήκος Νικόλαος 1,64
Νουτσόπουλος Κωνσταντίνος 1,40
Αναγνώστου Κωνσταντίνος 1,09

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

Καλογήρου Χριστιάνα 30,73
Μουτζούρης Κωνσταντίνος 25,76
Χριστόφας Παναγιώτης 17,49
Τάσσος Σταύρος 11,26
Σπιλάνης Ιωάννης 10,05
Γεωργούλας Ευστράτιος 3,05
Μανάβης Νικόλαος 1,66

ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ 

Χατζημάρκος Γεώργιος 55,13
Γλυνός Εμμανουήλ 31,21
Ντουνιαδάκης Ιωάννης 6,55
Κόκκινος Χαράλαμπος 3,66
Αττίτης Νικόλαος 3,46

ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ

Κράτσα Τσαγκαροπούλου Ρόδη 29,46
Γαλιατσάτος Θεόδωρος 23,53
Σπύρου Σπυρίδων 18,77
Μπαλού Αλεξάνδρα 11,24
Αλεξάκης Αλέξανδρος 8,65
Αϊβατίδης Ιωάννης 3,66
Σαμοΐλης Στέφανος 2,66
Κορωνάκη Βαρβάρα (Βέρα) 2,03

ΚΡΗΤΗ

Αρναουτάκης Σταύρος 60,12
Μαρκογιαννάκης Αλέξανδρος 27,42
Συντυχάκης Εμμανουήλ 6,44
Κριτσωτάκης Μιχαήλ 2,26
Σπυρόπουλος Γεώργιος 2,01
Πιαγκαλάκης Γεώργιος 1,76

—ΔΙΑΡΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ—

 

Διαβάστε την συνέχεια του άρθρου...
Shares