Παρασκευή , 29 Μαρτίου 2024

Άρης: Φιλική νίκη με 1-0 επί της Γάνδης – Γκολ ο Ματέο Γκαρσία, ντεμπούτο ο Γκρέι

Άρης: Φιλική νίκη με 1-0 επί της Γάνδης - Γκολ ο Ματέο Γκαρσία, ντεμπούτο ο Γκρέι

Φιλική νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε ο Άρης επί της Γάνδης το απόγευμα της Δευτέρας (4/7), με σκόρερ τον Ματέο Γκαρσία και τον Αντρέ Γκρέι να κάνει ανεπίσημο ντεμπούτο.

Νίκη με καλή εμφάνιση συνδύασε ο Άρης στο φιλικό της Δευτέρας (4/7) με αντίπαλο τη Γάνδη επί αυστριακού εδάφους. Ο Χερμάν Μπούργος παρέταξε δυο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο και δοκίμασε πολλά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης για τους Θεσσαλονικείς πέτυχε με πέναλτι ο Ματέο Γκαρσία στο 36′ (το κέρδισε ο Παναγίδης), ενώ το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Άρη έκανε ο νεοαποκτηθείς Αντρέ Γκρέι, ο οποίος μάλιστα έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία στο 88′.

Επόμενο φιλικό για τον Άρη είναι αυτό κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού την προσεχή Πέμπτη 7 Ιουλίου.

Η σύνθεση του Άρη: Σιαμπάνης, Μαρμαρίδης, Χαΐροβιτς, Μπράμπετς, Τανούλης, Χρυσόπουλος, Ντιόπ (29’ Ασλανίδης), Σγουρός, Ματέο Γκαρσία, Παναγίδης, Χατζηιωάννου. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Χρυσόπουλος, Πίρσμαν, Ντουκουρέ, Ματέο Γκαρσία (76’ Γκρέι), Ιτούρμπε, Μαντσίνι, Πάλμα.

Πηγή: fosonline.gr