Τετάρτη , 1 Δεκεμβρίου 2021

Ανοίγει η αυλαία στη Γ’ Εθνική (πρόγραμμα)

Γ' Εθνική: Αυτές οι ομάδες προβιβάζονται και υποβιβάζονται - Onsports.gr

 

Ανοίγει και επίσημα η αυλαία της Γ’ Εθνικής, αφού χθες έγιναν μόνο δύο αγώνες στην κατηγορία. Διαβάστε το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων.


Σήμερα διεξάγεται το κυρίως πιάτο στη Γ’ Εθνική και ανοίγει και επίσημα η αυλαία, αφού χθες έγιναν μόνο δύο αγώνες στην κατηγορία. Ξεχωρίζουν οι αγώνες ΑΕ Μυκόνου – Ηλιούπολης, Πανελευσινιακού – Εθνικός Πειραιά και Αήττητου Σπάτων – Αστέρα Βάρης.

Σε δύο από τους σημερινούς αγώνες άλλαξε η ώρα έναρξής τους και τώρα έχει ως εξής: Σαντορίνη – Ερμής Μελιγούς (11:30) και Αίας Σαλαμίνας – ΑΟ Πυλίου (14:00). Επίσης, το ματς του Αιολικού με το Κερατσίνι θα διεξαχθεί αύριο στο στάδιο Μυτιλήνης (15.00).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων που θα αρχίσουν στις 15:00 έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς, Δόξα Δράμας – Ορφέας Ξάνθης, Νέστος Χρυσούπολης – Αγροτικός Αστέρας, Αλεξανδρούπολη – Εθνικός Σοχού, Μ. Αλέξ, Ορφανίου – Πανδραμαϊκός, Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Μακεδονικός, Κοζάνη – Εδεσσαϊκός, ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Θύελλα Σαρακηνών, Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, Γιαννιτσά – Κτηνοτροφικός Αστέρας.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρτάκη – Ηρακλής Λάρισας, Ελασσόνα – ΠΟ Φήκης, Ατρόμητος Παλαμά – ΑΟ Υπάτου, Θησέας Αγριάς – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Αταλάντη – Αμβρυσσέας, Αετός Μακρυχωρίου – Δήμητρα Ευξεινούπολης.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Σκουλικάδου – Αίας Γαστούνης, Διαγόρας Βραχνέικων – Τηλυκράτης, Αναγέννηση Άρτας – Παναιγιάλειος, Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΟ Διαβολιτσίου, Αχέρων Καναλακίου – Παναχαϊκή, Αμβρακικός Λουτρού – ΠΑΟ Βάρδας,

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Σκάλας – ΑΕ Ερμιονίδας, Παναρκαδικός – Άγιος Ιερόθεος, Σαντορίνη – Ερμής Μελιγούς, ΑΕ Μυκόνου – Ηλιούπολη, Φοίνικας Επιδαύρου – Φωστήρας.

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιολικός – Κερατσίνι, Πανελευσινιακός – Εθνικός Πειραιώς, Αήττητος Σπάτων – Κ. Αστέρας Βάρης, Θύελλα Ραφήνας,- Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας – ΑΟ Πυλίου.

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Ρουφ – ΑΕ Νεάπολης, Άρης Σούδας – ΑΟ Πόρου, Ατσαλένιος – Αναγέννηση Ιεράπετρας, Γιούχτας – Πανιώνιος.

Πηγή: fosonline.gr

Διαβάστε την συνέχεια του άρθρου...
Shares