Πέμπτη , 28 Μαρτίου 2024

Τους ΤΡΕΛΑΝΕ όλους ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς! Έβαλε ΓΚΟΛΑΡΕΣ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του… (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Αμερική ήδη τού έχει υποκλιθεί. Χρειάστηκε μόλις μερικά λεπτά. Αφού, λοιπόν, χάζεψε τον πλανήτη με την γκολάρα που είδατε πριν λίγο, ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έβαλε το κεφάλι του και έδωσε στους Γκάλαξι τη νίκη με 4-3 επί της Los Angeles.
Ο Κάρλος Βέλα είχε βάλει τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο όλα άλλαξαν χάρη στον τρελό Σουηδό.

Το αυτογκόλ του Στέρες στο 48′ έκανε πιο δύσκολα ακόμα τα πράγματα για τους γηπεδούχους που από το 61′ και μετά έφτασαν σε επική ανατροπή με 4 γκολ.

Lletget στο 61′ και Πόντους στο 73′ μειώνουν για να κάνει το 3-3 ο Ζλάταν με τη γκολάρα που ήδη έχετε δει.

Ε, είπε να βάλει και το νικητήριο τέρμα στο τέλος για το… κερασάκι στην τούρτα.

Αυτό, είναι ένα κλασικό ντεμπούτο για έναν τόσο ασυνήθιστο παίκτη.