Τετάρτη , 21 Οκτωβρίου 2020
Τελευταία Νέα

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – ΠΑΟΚ 1-2…

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης - ΠΑΟΚ 1-2...

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Ο ΠΑΟΚ έπειτα από ένα χορταστικό ματς κατάφερε να αποδράσει από τη δύσκολη έδρα του Άρη, χάρη σε τέρμα του Πρίγιοβιτς στο 85′.

Το σκορ είχε ανοίξει μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γκαρσία για τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 36′ ο Πρίγιοβιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 65′ ο Άρης κερδίζει πέναλτι, όμως ο Πασχαλάκης απέκρουσε την εκτέλεση του Γιουνές και εκεί που όλα έδειχναν πως το ντέρμπι θα έληγε ισόπαλο, ο Πρίγιοβιτς και πάλι έδωσε τους 3 βαθμούς στην ομάδα του.

Στη βαθμολογία ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην κορυφή με 19 βαθμούς, ενώ ο Άρης υποχώρησε στην 6η θέση με 12.