Πέμπτη , 11 Αυγούστου 2022
Τελευταία Νέα

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς στην Τρίπολη και ήττα ΣΟΚ του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα! ΒΡΟΧΗ τα γκολ…

«Φωτιά» στο πρωτάθλημα έβαλε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος νίκησε τον ΠΑΟΚ με 3-2. Οι Αρκάδες εκμεταλλεύτηκαν την όχι και τόσο καλή αγωνιστική παρουσία του δικέφαλου και τον μπλόκαραν στη μάχη που δίνει για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο ΠΑΟΚ έχοντας κι ένα ματς λιγότερο, αυτό που δεν έγινε με τον Ολυμπιακό που θα κριθεί στα πειθαρχικά όργανα, έμεινε κολλημένος στους 52 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας έκανε βήμα για την πεντάδα.

Κομβική η φάση του 78ου λεπτού όταν και σωστά ακυρώθηκε γκολ του Βαρέλα, καθώς είχε συμμετοχή σε αυτήν ο εκθετειμένος Μαουρίσιο.

Όλα τα λεφτά ήταν πάντως το φινάλε του αγώνα. Στο 96′ ο Πρίγιοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 και στην τελευταία φάση του ματς ο Ιγκλέσιας «σκότωσε» τον ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κυριακόπουλο (18′), ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Κάμπος, για να πάρουν ξανά την πρωτοπορία οι γηπεδούχοι στο 53′ με τον Τόνσο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε ξανά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Πρίγιοβιτς, αλλά στην αμέσως επόμενη φάση ο Ιγκλέσιας χάρισε την (απίστευτη) νίκη στην ομάδα του!