Παρασκευή , 18 Σεπτεμβρίου 2020
Τελευταία Νέα

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς στην Τρίπολη και ήττα ΣΟΚ του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα! ΒΡΟΧΗ τα γκολ…

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς στην Τρίπολη και ήττα ΣΟΚ του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα! ΒΡΟΧΗ τα γκολ...

«Φωτιά» στο πρωτάθλημα έβαλε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος νίκησε τον ΠΑΟΚ με 3-2. Οι Αρκάδες εκμεταλλεύτηκαν την όχι και τόσο καλή αγωνιστική παρουσία του δικέφαλου και τον μπλόκαραν στη μάχη που δίνει για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο ΠΑΟΚ έχοντας κι ένα ματς λιγότερο, αυτό που δεν έγινε με τον Ολυμπιακό που θα κριθεί στα πειθαρχικά όργανα, έμεινε κολλημένος στους 52 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας έκανε βήμα για την πεντάδα.

Κομβική η φάση του 78ου λεπτού όταν και σωστά ακυρώθηκε γκολ του Βαρέλα, καθώς είχε συμμετοχή σε αυτήν ο εκθετειμένος Μαουρίσιο.

Όλα τα λεφτά ήταν πάντως το φινάλε του αγώνα. Στο 96′ ο Πρίγιοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 και στην τελευταία φάση του ματς ο Ιγκλέσιας «σκότωσε» τον ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κυριακόπουλο (18′), ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Κάμπος, για να πάρουν ξανά την πρωτοπορία οι γηπεδούχοι στο 53′ με τον Τόνσο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε ξανά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Πρίγιοβιτς, αλλά στην αμέσως επόμενη φάση ο Ιγκλέσιας χάρισε την (απίστευτη) νίκη στην ομάδα του!